Jak urządzić przedpokój? Pomysły i inspiracje na ciekawe aranżacje

Przedpokój to pomieszczenie, które jako pierwsze widzą nasi goście wchodząc do domu. Powinno zatem zrobić zrobić niesamowite pierwsze wrażenie i zachwycać swą oryginalnością. Aby aranżacja naszego holu była udana należy wziąć pod uwagę kilka czynników, uwzględniając przy tym nasze upodobania i dopasować go do metrażu i układu pozostałych pomieszczeń. Co zrobić aby nasz przedpokój był nowoczesny i designerski? Jak zaaranżować przedpokój, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał? Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na urządzenie przedpokoju. 

Przedpokój dawniej - ciekawostka

 

Kilka lat temu wiele rodzin zwłaszcza tych wielodzietnych rezygnowała w swoich domach i mieszkaniach z przedpokoju, uzasadniając to małą wartością użytkową i oszczędnością miejsca. Stanowczo można stwierdzić, iż ten trend nie przyjął się. Okazuje się, że przedsionki i hole są niesamowicie przydatne. 

Przedpokój ma też wiele innych określeń: korytarz, sionka, holik, hol, przejście, hall, przedsionek, krużganek, sień, westybul. 

 

Wielofunkcyjność - jak sprawić aby nasz przedpokój był funkcjonalny?

 

Przedpokój to miejsce, w którym powiesimy kurtkę, ściągniemy buty, zostawimy klucze czy listy, odłożymy parasol czy smycz naszego pupila. Dlatego to pomieszczenie jest bardzo praktyczne i odgrywa szereg takich funkcji jak:

  • wizualną - stanowi swoistą wizytówkę naszego domu,
  • komunikacyjna - łączy ze sobą różne pomieszczenia o różnym sposobie użytkowania,
  • użytkowa - pozwala dzięki garderobie czy szafie przechowywać różne rzeczy i drobiazgi. 

Jaki kolor wybrać do przedpokoju?

Przeważnie przedpokój jest niewielkich rozmiarów i pozbawiony promieni słonecznych. To w przedpokoju zazwyczaj się ubieramy i rozbieramy, dlatego warto pomyśleć nad odpornością na czynniki szkodliwe takie jak zabrudzenia, wilgoć czy różnice temperatur. Istotne zatem będzie dobranie odpowiednich farby czy tapet oraz ich palety kolorystycznej. Stosowanie ciemnych i ciężkich barw powoduje niepotrzebny efekt przytłoczenia i ciasnoty. Dlatego zalecane są jasne kolory takie jak biały, szary, beż, ecru i odcienie pastelowe. Jasne ściany i podłogi sprawią, iż nasza przestrzeń się rozświetli i sprawi wrażenie większej. Warto również rozważyć skontrastowanie jasnych odcieni z ciemniejszymi takimi jak: zieleń, czerń, granat. 

Minimalizm i porządek - czego nie może zabraknąć w naszym przedpokoju?


Urządzając przedpokój warto zadbać o swoją wygodę i zaprojektować przestrzeń tego wnętrza w przemyślany i kompaktowy sposób. Odpowiednie zagospodarowanie zapewni wszystkim domownikom dodatkową powierzchnię do przechowywania, w której każdy przedmiot znajdzie swoje miejsce. W przedpokoju nie może zabraknąć takich rzeczy jak:

  • lustro - najważniejszy przedmiot w aranżacji przedpokoju, który optycznie powiększy przestrzeń ale również pomoże sprawdzić wygląd zarówno nasz, jak i naszych gości. 
  • wieszak - jedni wybierają tradycyjny mocowany na ścianie inni stojący. 
  • szafa - pomoże pomieścić nasze ubrania stanowiąc tym samym rolę garderoby. 
  • szafka na buty - pomoże zapanować nad chaosem skrzętnie ukrywając nasze obuwie, w taki sposób aby nie było widoczne dla naszych gości. 
  • stojak na parasol - będzie zarówno dekoracją jak i praktycznym schowkiem. 
  • oświetlenie - najczęściej sprawdzają się lampy wiszące i sufitowe, które świetnie nadrobią w przedpokoju brak dostępu do światła naturalnego. Można też zdecydować się na światło punktowe, np. kinkiety lub oprawy stropowe.  

Stworzenie modnego przedpokoju wymaga od nas poczucia estetyki i rozsądnego przemyślenia. Pamiętajmy więc, że dobrze dobrane meble, oświetlenie i dodatki podniosą nasz komfort, pomogą utrzymać porządek a atmosfera naszego domu stanie się znacznie przez to znacznie przyjemniejsza. 

 

Wszystkie pordukty do PRZEDPOKOJU sprawdzisz pod linkiem>>>

 

 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię