Jak urządzić biuro w salonie lub sypialni?

 

Praca zdalna jest coraz bardziej popularna i dla wielu z nas stała się codziennością.

Jednak nie każdy z nas ma odrębne pomieszczenie w swoim mieszkaniu, aby stworzyć swoje domowe biuro. Niekiedy wystarczy ciekawa koncepcja o odrobina pomysłowości, aby stworzyć warunki dla swojego home office oraz wydzielić trochę miejsca do pracy w salonie lub sypialni. Postarajmy się zrobić to w taki sposób aby wszyscy domownicy czuli się komfortowo. Praca w domu niesie za sobą wiele zalet. Jedną z nich jest oszczędność czasu poprzez brak konieczności codziennych dojazdów do biura. Zatem jak zaaranżować biuro w salonie? Jak stworzyć kącik do pracy w sypialni? Przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne przy urządzaniu domowego biura w sypialni i salonie. 

Ciekawostka: 

 

Z przeprowadzonych badań wynika, iż większość z nas wybiera salon na miejsce,   w którym decyduje się urządzić biuro w domu.  Różnica jest jednak na tyle niewielka, że tak naprawdę obie opcje mogą stać praktycznym rozwiązaniem. 

Aranżacja biura w salonie

Salon jest przestrzenią wielofunkcyjną, więc bez żadnych większych problemów zaaranżujemy w nim komfortowe miejsce na domowe biuro. Salon zapewni nam większą przestrzeń i dostęp do światła dziennego. Warto również zastanowić się czy chcemy wyeksponować czy ukryć nasz biurowy kącik do pracy. Poniżej przedstawiamy praktyczne triki, jakie możemy brać pod uwagę urządzając domowe biuro w salonie: 

  • estetyczny wygląd całej aranżacji- spójność i harmonia. Meble biurowe powinny pasować pod względem stylu i kolorów do mebli w salonie. 
  • oddzielenie przestrzeni roboczej od przestrzeni wypoczynkowej np za pomocą regału, parawanu. Nada nam to wiele prywatności i sprawi, że nie będziemy przeszkadzać innym domownikom.
  • w salonie powinno znajdować się kilka źródeł światła: lampa sufitowa, kinkiet, lampa podłogowa. Prawidłowe oświetlenie sprawi, że nasze oczy będą mniej zmęczone.  
  • biurko, krzesło, półka to obowiązkowe meble do domowego biura. Jeśli ustawimy biurko przodem do okna lub ściany to zapewnimy sobie maksimum koncentracji na wykonywanych obowiązkach.

 

Sypialnia z miejscem na domowe biuro

W sypialni głównie odpoczywamy i śpimy. Rzeczywistość w dzisiejszych czasach jest jednak inna. Spora część domowników wybiera jednak to miejsce również do pracy ze względu na spokój, który panuje w tym pomieszczeniu. Gdy reszta domowników przebywa w salonie, my w spokoju i ciszy możemy skoncentrować się na obowiązkach związanych z pracą. Ważne jest jednak, aby zachować w sypialni  balans między pracą a relaksem oraz wygospodarować kawałek przestrzeni. Aby miejsce do pracy w sypialni spełniło swoją rolę warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: 

  • podział sypialni na strefę, w której śpimy (strefa wypoczynkowa) oraz strefę, w której pracujemy (strefa biurowa).
  • dobre oświetlenie miejsca do pracy - najlepiej postawić biurko przy oknie aby dostarczyć jak najwięcej naturalnego światła. Warto również zadbać o światło sztuczne za pomocą lampki biurkowej.
  • biurko powinno stać w miarę możliwości jak najdalej od łóżka, tym samym tworząc nam strefę do pracy, w której łatwiej się skupimy na wykonywaniu obowiązków. 
  • odpowiedni dobór mebli - warto zadbać o taki model biurka, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom. Biurko z szufladami będzie idealne dla małych sypialni natomiast biurko narożne w dużej sypialni stanie się praktycznym miejscem. Do biurka warto dobrać mniejsze krzesło, niż standardowe. Meble biurowe w sypialni nie powinny rzucać się aż tak w oczy i przytłaczać naszej strefy komfortu. 

 

Same meble w aranżacji domowego biura to nie wszystko. Warto zadbać również o dodatki i akcesoria biurowe, które będziemy mieli zawsze pod ręką. Lustra sprawią, że nasza przestrzeń będzie optycznie większa, a odpowiedni dobór kolorów na ścianach będzie sprzyjał naszej kreatywności i efektywności.  Zatem wolisz pracować w  zaciszu własnej sypialni  a może chcesz wydzielić w salonie przestrzeń na biuro? Wybór zależy już od Twoich indywidualnych preferencji.

 

Nasze propozycje:

 
 
 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię